5.04.2016 року на базі ПТУ № 4 відбувся круглий стіл присвячений профілактиці дитячої злочинності. Захід був організований Департаментом освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації спільно з Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського. Відкрила засідання круглого столу заступник начальника управління закладів інтернатного типу, вищої, професійно-технічної освіти, науки, позашкільної та виховної роботи Н.М. Мордик. У заході були присутні представники Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області, органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів, служби у справах дітей облдержадміністрацій, волонтери та ін.

У роботі круглого столу взяла участь також і викладач Полтавського юридичного коледжу кандидат юридичних наук Полтава К.О. із доповіддю «Міжнародні та європейські стандарти застосування покарань до неповнолітніх». Полтава К.О. звернула увагу присутніх на загальноприйняті, нормативно закріплені принципи міжнародного та європейського права, які полягають у визнанні неповнолітніх в якості окре­мої та дещо специфічної вікової категорії; забороні застосування до них пев­них найсуворіших видів кримінальних покарань; можли­вості застосування до неповнолітніх позбавлення волі лише в якості крайнього заходу; пріоритетності та розповсюдженості практики винесення неповнолітнім вироків, пере­важно виховного, наглядового, освітнього та про­філактичного характеру.

Протягом засідання було розглянуто такі питання, як право виховна робота в контексті національно-патріотичного виховання; формування та розвиток ціннісних орієнтацій особистості; робота навчальних заходів щодо протидії торгівлі людьми; попередження насильства в дитячому середовищі; шкідливі звички, їх профілактика і корекція.

Також учасники засідання обмінялися досвідом роботи з питань правового виховання в навчальних закладах області та розробили методичні рекомендації щодо профілактики правопорушень та злочинності серед молоді.