У приміщенні Центру, дружнього до підлітків «Альтаїр» відбувся тренінг в рамках проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини»

21 вересня 2018 року у приміщенні Центру, дружнього до підлітків «Альтаїр» відбувся тренінг в рамках проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини».

Доволі тривалий час в Україні ставлення до домашнього насильства залишалось суто «домашнім». Постраждалі члени сім’ї та діти частіше залишались сам на сам із домашнім терором.

43618921_2234046953482051_1638638823535542272_n

Намагаючись вирішити цю проблему, у грудні 2017 року Верховна Рада ухвалила закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», в якому запропоновано новий підхід (із використанням європейських стандартів) до боротьби з негативним явищем у суспільстві. Усі норми закону почнуть діяти із січня 2019 року.

Мета тренінгу: інформування про виконання законодавчих вимог у зв’язку із прийняттям Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»; презентація проекту «Моніторинг прав дітей», інструменту «Скринінгова анкета щодо виявлення порушення прав дітей».

43750745_2234047016815378_4136109589730951168_nТренерами стали: кандидати юридичних наук, викладачі Полтавського юридичного коледжу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого – Дубович О.В. та Полтава К.О. А також – соціальний працівник ПОБФ «Громадське здоров’я» Солодун І.М.

Учасники тренінгу – педагогічні працівники та практичні психологи 15 закладів професійної (професійно-технічної) освіти області – розглядали домашнє насильство через призму менталітету нашого народу: причини існування, замовчування та відтворення.

Визначали шляхи вирішення даної проблеми:
– проведення виховних заходів, спрямованих на утвердження цінності сім’ї та шлюбу, неприпустимості насильства;
– розповсюдження інформації, куди можна звернутись за допомогою у випадку домашнього кривдження;
– підвищення якості гендерного виховання;
– формування в учнів життєвих навиків долати агресію та управляти конфліктами.