Студенти I курсу відвідали літературно-меморіальний музей Івана Петровича Котляревського. Вивчаючи літературу рідного краю на заняттях з українського літератури, вони збагатили свої знання про визначну постать в історії людства.

Побувавши у цьому старовинному приміщенні, студенти наче побували у ХVIII-ХIХ століттях, коли жив письменник та видатний діяч Іван Петрович Котляревський. Побачили одяг, побут, картини, ознайомилися з творами, які вплинули на світогляд, дізналися цікаві факти з життя письменника.

Іван Петрович Котляревський вчителював, грав на скрипці, писав музику, досконало володів французькою мовою, знав латину, давньогрецьку, перекладав Сафо, заснував перший у Полтаві театр та був його директором. Ще за життя ім’я Котляревського приваблювало до Полтави людей, що, як і він, формували свою епоху.

Після екскурсії студенти згадали слова Т.Г.Шевченка, які він сказав про І.П.Котляревського: «Будеш батьку панувати, поки живуть люди, поки сонце з неба сяє, тебе не забудуть…».