«Не всі жертви нацизму були євреями,
але всі євреї були жертвами нацизму».
Елі Візель
20 березня 2019 року, у день єврейського свята Пурим, установленого на згадку порятунку перських євреїв, на базі Полтавського юридичного коледжу було відкрито двомовну виставку (українська/ англійська) «Український єврейський сімейний альбом». Виставка організована Інститутом Centropa, штаб квартира якого знаходиться у Відні, основне завдання якого це залучення світової спільноти до вивчення історії ХХ століття.
Починаючи з 2000 років інститутом було взято інтерв`ю у 2000 тис євреїв, котрі проживають у 15 країнах Європи, відскановано їхні фотографії, відзнято фільми, написано історії. Проект Trans. History має за мету поєднати історію євреїв з іншими країнами, виставка «Український єврейський сімейний альбом» є яскравим тому підтвердженням.
Основою експозиції стали сімейні фотографії та розповіді з архівів, інтерв’ю євреїв, які пережили Голокост. Ця унікальна виставка складається з 16 панелей та розділена на дві частини: фотографії та історії з “буденного” життя та фотографії з відпусток, шкіл і робочих місць – і ще розділ під назвою “В темні часи”. Відвідини таких виставок, заходів допомагають зрозуміти масштаби, наслідки Голокосту, а персональні історії роблять події реалістичнішими.
Тема Голокосту є забута, непотрібна, незручна. Ми не здобуваємо науку з минулого, не шануємо пам`яті, а, можливо, просто, не хочемо знати всієї правди про нашу історію. Історія Голокосту – частинка нашої історії теж, яку потрібно якщо не знати, то хоча б шанувати пам`ять про його жертви.
Висловлюємо вдячність за участь у заході благодійній організації «Полтавський єврейський фонд Хесед Нефеш, КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 імені П. Мирного Полтавської міської ради Полтавської області», Полтавській гімназії №17, Полтавському НВК №16, КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №38 Полтавської міської ради Полтавської області», Полтавському НВК №36, Новоселівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Полтавської районної ради Полтавської області
Хочемо, щоб подібна історія ніколи не повторилася, а отримані знання стимулювали до подальшої цікавості до даної тематики.