IUS EST ARS BONI ET AEQUI
(Право є наука добра та справедливості)
12 листопада 2019 року відбулася знакова подія у діяльності Навчально-практичної лабораторії «Юридична клініка «Lex Qourum» – консультанти та координатори клініки завітали до колег з Юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
Невипадковою подією також слід вважати і той факт, що такі заходи стали можливими у знаменну подію – цього року наша alma mater святкує 215-річчя успіху у сфері підготовки юридичних кадрів та висококваліфікованих фахівців різних галузей права, адже Університет був започаткований ще за указом царя Олександра І у 1804 році.
Студенти-консультанти та викладачі-координатори Навчально-практичної лабораторії «Юридична клініка «Lex Qourum» змогли познайомитися з експонатами у музеї криміналістики при відповідній кафедрі завдяки викладачу-лаборанту корпусу криміналістики Когуту С.О. Під час заходу студенти мали змогу ознайомитись з методикою розслідування окремих злочинів та висвітленням наукових досягнень у галузі криміналістики. Стенди музею присвячені історії криміналістики та таким галузям криміналістичної техніки, як балістика, криміналістичне дослідження холодної зброї, документологія, трасологія і новим напрямам судової експертизи.
За сприянням керівника Юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Янишена Віктора Петровича консультанти та координатори Лабораторії змогли доторкнутися до сучасних надбань Університету. Так, було представлено новітній корпус Наукової бібліотеки, яка нараховує понад 1 млн 465 тис. видань із права та суміжних дисциплін, що викладаються у вузі. Окрім багатофункціональної та затишної бібліотеки функціонує виставка-галерея картин відомих українських та, зокрема, харківських художників.
Та це ще далеко не все! У 2018 році ректор В.Я. Тацій урочисто відкрив Залу історії та сьогодення Університету, який також вдалось відвідати студентам та викладачам Полтавського юридичного коледжу. Музей увібрав у себе 215 років надбань, праці та найяскравіших здобутків. Екскурсію провів хранитель музею, завідувач лабораторії кафедри історії держави і права України та зарубіжних країн В.П. Білик.
Найприємніші моменти завжди залишаються наостанок, тож, захоплені побаченим та почутим, консультанти та координатори Лабораторії вирушили на зустріч з колегами з Юридичної клініки. Жваве обговорення, обмін досвідом, формування спільних планів та візитів на майбутнє – ось чим була насичена така зустріч!
Студенти та викладачі Полтавського юридичного коледжу висловлюють щирі слова подяки організаторам такої зустрічі – студентам та викладачам Юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.