У конференції брали участь близько 150 представників різних інституцій, розташованих як в Україні, так і за кордоном, зокрема Литви, Швеції, Польщі. До заходу долучилися також практичні працівники, які поділилися власним досвідом та знаннями у сфері захисту прав і свобод людини.
З вітальним словом до учасників наукового зібрання звернулася в.о. директорки Полтавського фахового коледжу НЮУ імені Ярослава Мудрого Любов Старостіна, яка зазначила, що в конференції беруть участь не тільки науковці закладів вищої та фахової передвищої освіти, а й зовсім юні учасники загальноосвітніх навчальних закладів, а також висловила сподівання, що зустріч на конференції принесе лише позитивні емоції, а атмосфера доброзичливості й толерантності закладе підвалини нових дружніх стосунків та подальших наукових зустрічей.
Неабиякий інтерес та зацікавлення викликала доповідь Маріуса Дунди – радника з економічних питань Посольства Литви в Україні «Литовсько-українська співпраця в умовах глобальних викликів», зазначивши, що Литовська республіка залишиться надійним партнером у всіх сферах життєдіяльності України. До конференції долучилася науковиця Гетенборзького університету Швеції Світлана Рак, яка досить глибоко та детально проаналізувала «Верховенство права і міжнародні організації під час війни в Україні». У роботі конференції взяв участь перший заступник керівника Полтавської обласної прокуратури Олег Плескач.
У своїй доповіді «Діяльність органів прокуратури в умовах військового стану» виступаючий зазначив, що загрози у сфері інформаційної безпеки належать до найсерйозніших проблем сучасної системи світопорядку.
Із доповіддю «Щодо окремих питань кваліфікації та розслідування злочинів, вчинених учасниками незаконних збройних формувань, які беруть участь у бойових діях на боці держави-агресора» виступив співробітник Управління Служби безпеки України в Полтавській області Микола Членов.
Цікавим та змістовним був виступ судді Господарського суду м. Києва Ганни Бондаренко-Легких з проблеми «Особливості здійснення судочинства в умовах воєнного стану». До конференції долучився також прокурор Чугуївського відділу Харківської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об‘єднаних сил» Сергій Яковенко.
Надалі конференція продовжилася доповідями, які були представлені 4 секціями з різних галузей права. Конференція відбувалася конструктивно у форматі діалогу. Учасники заходу мали змогу обговорити нагальні проблеми роботи правоохоронних органів в умовах воєнного стану та обмінятися досвідом роботи.
Усі учасники отримали сертифікати та електронний збірник тез конференції. Щиро дякуємо усім учасникам!