1 червня до Дня захисту дітей VI Полтавською правничою школою на базі Полтавського фахового коледжу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого було проведено треніг на тему «На лінії війни. Права дитини і міжнародне гуманітарне право». Тематика тренінгу вибрана не випадково, адже російська агресія актуалізувала значення міжнародного гуманітарного права. Будучи суто абстрактними в мирний час, норми міжнародного гуманітарного права перетворюються на механізм забезпечення життя та здоров’я під час збройного конфлікту.
Тому поширення знань із міжнародного гуманітарного права, в першу чергу, є обов’язком кожного правника, громадянина чи освітнього закладу, а по-друге, забезпечує захист жертв війни та обмежує засоби й методи ведення воєнних дій.
Сьогодні гостро постав запит суспільства щодо розуміння правового регулювання захисту жертв війни, кваліфікації воєнних злочинів та відповідальності за порушення міжнародного гуманітарного права, питання особистої безпеки, формування системи поведінки заради виживання, і нарешті – питання застосування принципів правосуддя перехідного періоду та реінтеграції тимчасово окупованих територій.
На тренінгу учасники ознайомились із наступними категорійними поняттями: права людини та збройний конфлікт, основні поняття міжнародного гуманітарного права, історія становлення й розвитку міжнародного гуманітарного права, його принципи, міжнародні гуманітарні організації, що надають допомогу в період збройного конфлікту, відмінні емблеми та знаки, що використовуються у період збройного конфлікту, захист цивільних осіб та основи безпеки у період бойових дій, відповідальність за порушення норм міжнародного гуманітарного права та правосуддя перехідного періоду.
Учасникам тренінгу на електронні адреси були надіслані сертифікати, які підтверджують їх участь, а також корисні матеріали: пам’ятка про правила безпеки під час воєнних дій, телефонний довідничок та презентація тренінгу з корисними посиланнями про МГП.