Циклова комісія загальноосвітніх дисциплін

 

Єдиний шлях, який веде до знання,  —  це діяльність

Бернард Шоу

Основне завдання, над яким працює комісія, – це формування висококваліфікованого молодшого спеціаліста з належним рівнем знань, загальнолюдської культури, толерантності, творчої та всебічно розвиненої, свідомої особистості, справжнього патріота України.

Основні напрямки роботи комісії:

 • впровадження новітніх технологій навчання та форм організації освітнього процесу;
 • розвиток творчих здібностей, активізація пізнавальної діяльності студентів;
 • робота з обдарованими студентами, розвиток їхнього потенціалу;
 • індивідуалізація навчальної діяльності з урахуванням здібностей та психологічних особливостей студентів;
 • підвищення рівня кваліфікації та педагогічної майстерності викладачів. 

Найефективніший шлях втілення педагогічної ідеї в практику – організація роботи над науково-методичною проблемою. Тому викладачі циклової комісії загальноосвітніх дисциплін працюють над проблемою «Модернізація навчально-виховного процесу, науково-методичного забезпечення лекційних, практичних, семінарських, індивідуальних занять та самостійної роботи студентів».

Дисципліни загальноосвітнього циклу:

 • українська мова;
 • українська мова (за професійним спрямуванням);
 • українська література;
 • світова література;
 • іноземна мова;
 • іноземна мова (за професійним спрямуванням);
 • історія України;
 • всесвітня історія;
 • математика;
 • експериментальний курс «Природничі науки»;
 • «Захист Вітчизни»;
 • «Медико-санітарна підготовка»;
 • фізична культура.

Викладання дисциплін загальноосвітнього циклу забезпечують кваліфіковані викладачі, які мають високі професійні, методичні і наукові досягнення. 

27750394_2077088189177929_8157064141200984599_n

До складу комісії входять:

 • Корнет Світлана Олександрівна, викладач української мови, світової літератури, української літератури, української мови (за професійним спрямуванням), викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист;
 • Корнет Анжела Валентинівна, викладач української мови та української літератури, діловодства, спеціаліст, аспірант кафедри української мови Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка;
 • Крайсвітня Юлія Володимирівна, викладач історії держави і права України, історії держави і права зарубіжних країн, історії України, всесвітньої історії, кандидат історичних наук, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії;
 • Олійник Тетяна Михайлівна, викладач математики, БЖД, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії;
 • Прокопчук Юрій Петрович, викладач фізичної культури та фізичного виховання, спеціаліст;
 • Громов Сергій Вікторович, викладач дисципліни «Медико-санітарна підготовка», спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії;
 • Рудь Ольга Валеріївна, викладач природничих наук, спеціаліст І категорії;

Очолює циклову комісію загальноосвітніх дисциплін кандидат історичних наук, спеціаліст вищої категорії Крайсвітня Юлія Володимирівна.

З метою популяризації загальноосвітніх дисциплін та обміну педагогічним досвідом викладачами періодично проводяться тижні циклової комісії, що поєднують різноманітні форми роботи: тренінги, форуми, дебати, дискусії,  бесіди, відкриті лекції, круглі столи, майстер-класи, тематичні виставки тощо.

Викладачі циклової комісії займаються дослідницькою діяльністю, беруть участь у науково-практичних конференціях, є авторами наукових праць, здійснюють керівництво науковою роботою студентів, в результаті якої було підготовлено та опубліковано більш ніж 100 робіт у всеукраїнських та міжнародних збірниках. Завдяки наполегливій праці та високому професіоналізму викладачів циклової комісії студенти коледжу щороку стають лауреатами і переможцями обласних та всеукраїнських проектів, конкурсів та олімпіад.

Колектив циклової комісії систематично працює над підвищенням своєї кваліфікації: викладачі здобувають освіту за суміжними напрямами, є слухачами сертифікаційних програм і курсів, учасниками методичних об’єднань.

Значну увагу викладачі циклової комісії приділяють виховній роботі, є кураторами студентських груп, регулярно організовують екскурсії для студентів Полтавського юридичного коледжу, зустрічі  з митцями, перегляди кінофільмів, дбають про всебічний розвиток майбутніх правників тощо.

 

27750794_2078422129044535_8134235724832335072_n

Рідна мова – це перше наше слово, ніжна мамина колискова пісня. За допомогою мови люди пізнають навколишній світ. Ми спілкуємося, виражаємо свої думки, мріємо, вивчаємо минуле, творимо для майбутнього. Мова ідентифікує нас як народ у великому світі. Українська мова є надзвичайною таємницею. У ній усі тони й відтінки, усі переходи звуків від твердих до найніжніших. Українська – мелодійна та вишукана. Немає такої людини, яка знала б рідну мову бездоганно. Недарма говорять, що чужу мову можна опанувати за порівняно короткий проміжок часу, а рідну треба вивчати все життя. Тому словники, довідники повинні стати помічниками кожної освіченої людини. А найближчих друзів-порадників у нашому коледжі ви вже маєте. Це – викладачі мови та літератури Світлана Олександрівна та Анжела Валентинівна!

 

 

Чому так важливо вивчати англійську мову? Знання цієї мови може стати у нагоді в житті. І це дійсно так, адже завдяки володінню іноземною мовою ви зможете сприймати більше інформації, ніж інші. Ви зможете спілкуватись з цікавими людьми, носіями мови та просто дивувати всіх інших знанням англійської. А якщо ви мрієте про кар’єрний ріст, то знання інтернаціональної мови буде дуже доречним, адже нею говорять більше, ніж у 100 країнах світу. Тож подорожуй, читай, слухай, спілкуйся, насолоджуйся, вивчаючи англійську мову разом з нами! 

  

 27752583_2077525229134225_3184724653537422540_nЩо такого важливого в історії? Зрештою, це вже сталося і нічого не можна змінити. Насправді, важливою частиною успішного майбутнього є розуміння успіхів і невдач минулого. Історія є частиною кожного з нас. Хто ми, хто був нашими предками, яка культура передувала сучасній? Історія – це не лише розповіді про мертвих людей. Це ДНК сучасного світу. Чому так багато конфліктів на Близькому Сході? Чому Великобританія донині монархічна держава? Чому одні країни мають дружні відносини, а стосунки інших доволі напружені? До чого призводять популістичні обіцянки і «дешевий сир»? Що буває з тими націями, які не хочуть боронити свою землю і здаються «на милість» окупанта? Всі відповіді є у минулому людства. 
Навіщо вивчати історію? Це захопливо, цікаво, і необхідно для того, щоб почати бачити й розуміти переплетіння й тонкощі минулого, які привели нас туди, де ми є зараз і можемо опинитись завтра. Щоправда, це наука не для слабаків і ледарів, вона – для сильних духом, для тих, чия «життєва планка» достатньо висока, кого не задовольняє роль сірої, керованої маси. Шукає таких, веде за собою Крайсвітня Юлія Володимирівна!

 

 

27752569_2077495832470498_6578807374559805852_nДля чого необхідно вивчати математику й інші точні науки гуманітаріям?
• Вони допомагають зрозуміти світ навколо нас, так як закони всесвіту підпорядковані тому ж порядку, що панує в математиці!
• Математика, фізика розвивають важливі розумові якості: аналітичні, дедуктивні (здатність до узагальнення), критичні, прогностичні (вміння прогнозувати, мислити на кілька кроків вперед).
• Математика тренує логічні здібності, які формують каркас усього вашого мислення! Людину, яка не знає математики легко ввести в оману, так як вона не здатна виявити явне порушення логіки в твердженнях різних махінаторів і шарлатанів. Знання математики не дозволяє вас обдурити!
• Багато блискучих юристів крім юридичної освіти отримали ще й фізико-математичну. Це допомогло їм, як хорошим шахістам, вибудовувати складні комбінації варіантів захисту в суді, або винайти ефективні способи взаємодії із законодавчою базою і придумати різні нетривіальні рішення.
• Математика стане в нагоді й у бізнесі: розрахунки, побудова стратегії, передбачення дій конкурентів – усе це забезпечать знання з точних наук.
Колись відомий архітектор-новатор, художник Ле Корбюз’є сказав: «Математика — це велична споруда, створена уявою людини, для пізнання Всесвіту». Ваш особистий гід у питаннях Всесвіту – Олійник Тетяна Михайлівна!

 

 

27658099_2077600659126682_3368936101814224442_nЧому необхідно вивчати природничі науки? Хоча б тому, що це науки про життя, які покликані переконати людей у необхідності дбайливого ставлення до природи. Багато хто називає їх наукою майбутнього, і вони абсолютно праві. Вони потрібні і будівельникові, лікарю, слідчому й домогосподарці.
Що спонукає людей вивчати їх? Напевно, таємнича сила, укладена в речовинах, матерії, енергії. Вона може бути і цілющою, і страшною по своїй руйнівній дії. Вона може подарувати тепло і світло, але може занурити в морок і холод. Хіба не цікаво спробувати поєднати кілька речовин? Створити новий рецепт будівельної суміші, напою, страви чи незабутнього аромату? Станемо разом мисливцями за незвичайними властивостями речовин та їх сумішей й таємницями навколишнього світу з  Рудь Ольгою Валеріївною!

 

 

 

27858372_2078010859085662_6031709297667262509_nФізкультура і спорт – невід’ємна частина життя людини.

• Регулярні заняття фізкультурою підвищують настрій і загальну фізичну активність людини, покращують опір до психологічних стресів, нормалізують окисно-відновні процеси, а також активізують процеси кровообігу.
• Зв’язок розумового виховання з фізичною культурою і спортом — багатосторонній. Заняття фізичною культурою і спортом допомагають розвитку пам’яті, особливо рухової та зорової, вдосконаленню уваги, її точності та якості. 
• Регулярні фізичними вправи покращують процес компенсаторно-пристосувальних реакцій організму під час старіння, є запобіжним засобом його перебігу, сповільнюють зношення дихальної системи і цим самим продовжують життя і творчу активність людини.
• Під час занять фізичними вправами та спортом розвиваються і такі якості: сила волі, сміливість, самовладання, рішучість, упевненість у своїх силах, витримка, дисципліна, підпорядкування своїх вчинків меті команди і колективу. Допомагає студентам бути в тонусі, зберігати чудову фізичну форму Прокопчук Юрій Петрович!

 

 
Top