Пішов з життя професор, академік, багаторічний ректор Університету Василь Якович Тацій

taczij

Шановні студенти та випускники Університету, численна юридична спільнота та науковці!

Колектив Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з глибокою скорботою повідомляє про те, що сьогодні на 83-му році пішов з життя Василь Якович Тацій –  з 1987 року до 2020 року – ректор, а з 2020 радник ректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік Національної академії наук України, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, Герой України.

Людина епоха, людина Вчитель та Науковець з великої літери, людина, яка стала вчителем та наставником для десятків поколінь правників та близьким другом, мудрим порадником для багатьох з нас.

Внесок Василя Яковича в розбудову правової держави України, удосконалення законодавчого процесу і правозастосовної практики неможливо оцінити чи виміряти. Він є автором понад 800 наукових праць, у тому числі близько 60 монографій, навчальних посібників та підручників. Він був членом десятків робочих груп та комісій із розвитку національної правової системи, почесним доктором 9-ти українських та закордонних ЗВО, удостоєний численних державних нагород та відзнак, у тому числі звання Героя України з врученням ордена Держави.

Ця втрата є непоправною не лише для нашого колективу, а й для всієї країни.

У ці скорботні дні висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним і близьким з нагоди тяжкої втрати.

Світла пам’ять про Василя Яковича назавжди збережеться в наших серцях, його наукові погляди та ідеї будуть жити в його роботах та роботах кожного з нас, а його добрі поради та настанови – в наших добрих справах.

 
Top